Akupunktura w leczeniu ukrytych korzeni chorób. Umysł i emocje w medycynie chińskiej

Książka objaśnia starożytne chińskie i współczesne zachodnie koncepcje dotyczące umysłu oraz emocji. Ponadto eksploruje rolę czynników psychicznych w rozwoju chorób i wynikające z tego implikacje dla procesu zdrowienia. Głównym celem publikacji jest zaprezentowanie nowatorskiej autorskiej terapii zaburzeń psychosomatycznych integrującej akupunkturę i elementy psychologii (terapia PAT).

Problemy psychiczne i psychosomatyczne stanowią większość dolegliwości, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Terapia tego typu zaburzeń jest prawdziwym wyzwaniem, gdyż zniwelowanie wpływu traumy lub trudnych emocji na ciało i umysł wymaga dotarcia do korzenia choroby. W trakcie leczenia należy przetransformować i uwolnić wspomnienia zatrzymane w ciele, wydobyć z podświadomości głęboko skrywane uczucia i obrazy oraz zmienić nawykowe reakcje i przekonania.

Autorzy opisali strategie terapeutyczne oparte na klasycznych dziełach z zakresu medycyny chińskiej, ustnym przekazie taoistycznym i współczesnych metodach psychoterapeutycznych, które łączą akupunkturę z afirmacjami, wizualizacjami oraz pracą ze snami. Ta zintegrowana metoda daje terapeutom praktyczne narzędzia, które pozwolą im wspierać pacjentów cierpiących między innymi na depresję, stres, bezsenność, uzależnienia, zaburzenia pamięci i uwagi, zaburzenia odżywiania, zespół stresu pourazowego, napady paniki, zaburzenia osobowości oraz mających trudności w pogodzeniu się ze śmiercią bliskich osób. Dodatkowo studia przypadków obrazują zastosowanie zaprezentowanych metod terapeutycznych w praktyce klinicznej.

Autorzy: lek. med. Hamid Montakab i Solange Montakab-Pont
Opracowanie tłumaczenia: Anna Słowik
Oprawa: twarda (płótno + papier)
Format: 235 x 165 mm
Liczba stron: 472
Cena regularna: 148 zł

Zobacz fragment książki

Kup książkę na Allegro >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *